albanija

Регион

Едно лице загина во сообраќајка на возилото за придружба на Бујар Нишани на пат за Охрид

А1он
Едно лице загина, а едно е повредено, од возилото за придружба на албанскиот претседател Бујар Нишани кое доживеало сообраќајна несреќа на пат за Охрид, меѓу
Регион

Мајко: Македонија нема потреба од политичари-чувари, туку од реформатори

А1он
Во интервjуто дадено за порталот „Алмакос“ поранешниот премиер на Албанија и еден од најугледните албaнски политичари, се осврнува и на политичката сосотојба во Mакедонија при
Регион

Косово и Албанија ќе се обединуваат со телефонскиот код +355

А1он
Косовскиот Парламент со мнозинство гласови 47 „за“, девет против и два воздржани, изгласа Резолуција предложена од пратеникот на Движењето за обединување Агим Кулета. Според овој
Регион

Албанската полиција кај полуостровот Карабурун заплени тон марихуана

А1он
Во заедничка акција на полицијата од Валона и специјалната гранична полициска единица Делта форце од комесаријатот од Драч, кај полуостровот Карабурун запленета е количина од
Регион

Според Ватикан во Албанија живеат 510.000 католици

А1он
Папата Бендикт Шеснаесетти за негов специјален претставник во Тирана го именува шпанскиот кардинал Сантос Абрил Кастело, кој ќе допатувал во Албанија на 29 септември за