albanija

Регион

Штрајкувачите во Албанија прогласија Штрајк со смрт

А1он
Групата штрајкувачи, поранешни политички затвореници во Албанија на 22-от ден од нивниот протест прогласија „штрајк со смрт” откажувајќи се и од консумирањето вода и пијалаци,
Регион

ЕК предлага условен кандидатски статус за Албанија

А1он
Комесарот за проширување на ЕУ, Штефан Филе во Брисел во средата на Комисијата за надворешна политика на Европскиот парламент изјави дека Европската комисија предлага Кандидатски
Регион

Топи и Спахиу ја одбија понудата за предизборна коалиција

А1он
Двете нови политички партии, кои првпат ќе излезат на избори, офрлија секаква можност за предизборна коалиција со најголемата опозициска партијата во земјата. Еден од основачите