agencija za nacionalna bezbednost

Македонија

(ВИДЕО) Заев: Имаме Агенција за национална безбедност, како што и доликува на земја членка на НАТО

А1он
Во изминатитот едногодишен период беа направени значајни чекори на институционално позиционирање на новиот безбедносен субјект Национална агенција за безбедност. Сега имаме Агенција што работи целосно
Македонија

Агенцијата за национална безбедност вели дека не располага со опрема за следење на комуникации

А1он
Агенцијата за национална безбедност преку соопштение реагира на денешната прес конференција на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев. Според АНБ, на прес конференцијата биле
Македонија

Полиграфско тестирање и тест за интегритет во моментов не може да се примени во селекцијата на вработувањата во АНБ

А1он
Во процесот на селекција на вработувањата во Агенцијата за национална безбедност (АНБ) строго се почитувани критериумите утврдени во Деловникот за работа, што е едногласно усвоен.
Македонија

(ВИДЕО) Димовски: УБК заминува во историјата, денеска е првиот работен ден на Агенцијата за национална безбедност

А1он
Започнува со работа Агенцијата за национална безбедност, соопшти денеска деректорот на институцијата, Виктор Димовски, истакнувајќи дека сите капацитети на Агенцијата, согласно законот за нејзино основање
Македонија

Јавна расправа за законот за Агенција за национална безбедност

А1он
Собраниската Комисија за одбрана и безбедност денеска ќе одржи јавна расправа по Предлог законот за Агенција за национална безбедност и Предлог законот за координација на