8 mart

Регион

Брегу: Жените се клучот за економски раст на Балканот – Слушајте ги!

А1он
Клучот за отклучување на економскиот потенцијал во овој регион се жените. Секоја година економиите од Западен Балкан во просек изгубиле 18 проценти од бруто домашниот
Видео Македонија

ВИДЕО: Жените маршираа извикувајќи „Не сакаме цвеќе, сакаме права“

А1он
Денес маршираме за да покажеме дека трпението ни е на црвено, маршираме да покажеме дека веќе не толерираме празна реторика, не прифаќаме само декларативно залагање
Македонија

ЈП ПОЦ со црвени рози им го честиташе празникот на жените

А1он
В.Д. директорот на ЈП Паркинзи на Општина Центар, Вангел Андрески заедно со дел од советниците на Општина Центар и оваа година традиционално со црвени рози
Македонија

Општина Карпош им го честиташе 8 Март на лицата од „Мајка Тереза”

А1он
На покана на Домот за стари лица „Мајка Тереза”, во Злокуќани, градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев, заедно со дел од советниците при Советот беа