27 april sudenje

Македонија

Втор обид да се оцени обвинението за Вељаноски, Јанакиески, Атанасовски и Ристовски

Васко Маглешов
Во Кривичниот суд по вторпат ќе се оценува обвинителниот акт за организаторите на насилниот упад во Собранието од 2017 година каде обвинети се Трајко Вељаноски,
Македонија

„Премиере имам малолетни деца, ме изманипулираа“, сведочеше обвинет за крвавиот четврток

Васко Маглешов
„Му се извинувам и на премиерот и на сите загрозени таа вечер во Собранието на 27 април 2017 година. Бев изманипулиран, сите знаеме како се
Македонија

Адвокатите на Мукоски, Тарчуловски и Доцевска-Божиновска не добија пари за 27 април

А1он
Адвокатите кои ги бранеа помилуваните пратеници Крсто Мукоски и Јохан Тарчуловски, како и помилуваната Елена Доцевска-Божиновска на судењето за настаните од 27 април останаа без