Војдан Стојановски го смени По Ортез со Гравелин Данкерк

Од:

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација Војдан Стојановски по неполни два месеца поминати во По Ортез, потпиша договор со Гравелин Данкерк.

Важноста на договорот е до крајот на сезоната.

Стојановски го пропушти стартот на сезоната и самостојно тренираше во Скопје, но по одличните изданија во По Ортез, го привлече вниманието на Гравелин Данкерк.

Новиот клуб на Стојановски очекува со ангажманот на Македонецот да успее во целта која е опстанок во најквалитетната кошаркарска лига во Франција.

Би можело да ве интересира

БИБЛ лигата планира нов натпреварувачки систем и унапредени финансиски услови за клубовите

А1он

Јанис: Мораме психички да се подготвиме за најтешката сезона досега

А1он

Новата сезона во АБА лигата започнува на 19 септември

А1он

Легендата на НБА Винс Картер објави повлекување по 22 сезони

А1он

Обрадовиќ го напушти Фенербахче

Ана Ололовска

Јака Блажич останува уште две сезони во Цедевита Олимпија

А1он