Војдан Стојановски го смени По Ортез со Гравелин Данкерк

Од:

Капитенот на македонската кошаркарска репрезентација Војдан Стојановски по неполни два месеца поминати во По Ортез, потпиша договор со Гравелин Данкерк.

Важноста на договорот е до крајот на сезоната.

Стојановски го пропушти стартот на сезоната и самостојно тренираше во Скопје, но по одличните изданија во По Ортез, го привлече вниманието на Гравелин Данкерк.

Новиот клуб на Стојановски очекува со ангажманот на Македонецот да успее во целта која е опстанок во најквалитетната кошаркарска лига во Франција.

Би можело да ве интересира

Реакција на КК Гостивар за распределувањето на општински пари за спорт

Ана Ололовска

Џикиќ доби отказ во Естудијантес

Драган Поповски

За секое забивање или тројка, Лендејл ќе донира по 100 долари за Австралија

А1он

Реал во чекор го следи Ефес

Димитријевиќ ја излудуваше одбраната на Барселона

Реал Мадрид ја продолжува победничката серија во Евролигата

Ана Ололовска