Во Реџина 21 фудбалер заразен со коронавирус

Од:

Италијанскиот фудбалски клуб Реџина објави дека 21 играч е заразен со коронавирус, заедно со уште шестмина други членови на тимот.

Според изјавата на членот на Серија „Б“, меѓу заразените има 21 фудбалер, тренерот и неговиот помошник.

Натпреварот помеѓу Реџина и Цитадела, кој требаше да се игра во сабота, е одложен.

По четири кола, Реџина има победа, реми и два порази.

Би можело да ве интересира

Рекордни 835 новозаразени со Ковид-19 во Албанија

Ана Ололовска

Во Грција починаа 98 лица од Ковид-19, а регистрирани се 1.193 случаи

Ана Ололовска

Фаучи со совет до Бајден: Немате само едно решение за сите ситуации со корона-кризата

Ана Ололовска

Србија: Рекордни 65 смртни случаи од Ковид-19 во еден ден

Ана Ололовска

Над илјада жртви од Ковид-19 во Косово од почетокот на пандемијата

Ана Ололовска

Во Хонг Конг се затвораат училиштата поради зголемениот број заразени од коронавирус

Ана Ололовска