(ВИДЕО) Жестоко во „Пионир“: Навивачите направија хаос, натпреварот Црвена Звезда-Партизан доцнеше

Од:

Третиот меч од финалната плејоф-серија од АБА-лигата помеѓу Црвена звезда и Партизан почнa со задоцнување, поради хаосот што се случи во „Пионир“ уште при истрчувањето на паркетот на гостинските кошаркари.

Избраниците на Жељко Обрадовиќ само што почнаа да се загреваат решија да се вратат во соблекувалната, поради канонадата со тврди предмети која беше упатена кон нив, но и поради многуте ласери во публиката со кои беше оневозможено да се подготват за натпреварот.

Набрзо потоа од паркетот се повлекоа и домашните кошаркари како и судиската тројка. Со задоцнување , натпреварот почна, но и во текот на средбата има тензии.

Во финалната серија од АБА лигата Партизан води со 2-0 во победи. Црвена Звезда мора да победи вечерва за да остне во финалето.

Би можело да ве интересира

Навивачите на ПАОК нападнати по дербито во Белград

Предраг Петровиќ

Уапсен поранешниот фудбалер на Партизан

Предраг Петровиќ

Кошаркарите на Партизан поразени од Ефес во Истанбул

Почина Мустафа Хасанагиќ, легендарниот фудбалер на Партизан

УЕФА: Италијанскиот судија Даниеле Орсато ќе го суди натпреварот помеѓу Црвена звезда и Лајпциг

Горан Наумовски

Короман доби забрана да и се приближува на поранешната девојка

Горан Наумовски