ВИДЕО: Уапсен најдобриот голфер на светот

Од:

Најдобриот играч на голф во светот Скоти Шефлер е уапсен во петокот наутро во Луисвил.

Тој е приведен откако не го испочитувал барањето на полицаецот да го запре неговиот автомобил пред голф клубот Валхала.

Шефлер на крајот застанал и излегол од автомобилот, по што полицаецот, кој претходно му викал, му ставил лисици на рацете.

Локалните медиуми јавуваат дека се работи за „сообраќајно недоразбирање“.

Инаку, рано изутрината, во близина на тоа место, возач на автобус усмртил пешак, јавува „ЕСПН“.

Инаку, во петок на програмата требаше да биде второто коло од ПГА шампионатот.

Би можело да ве интересира

Уапсена 19 годишна девојка во Карпош – Апсења и на Бит Пазар ноќеска

Финалистката на Вимблдон суспендирана поради допинг

Предраг Петровиќ

Кочанчанец удрил девојка со пиштол и дивеел во кафеана – уапсен е

Анита Петровска Рајковиќ

Двајца странци уапсени на граница – еден возел со фалс германска дозвола, а другиот со украдено возило

Анита Петровска Рајковиќ

Уапсен е заменикот на Шојгу, осомничен е дека примил поткуп

Горан Наумовски

Претреси во Битола, приведени двајца дилери, пронајдена дрога

А1он