Уапсена 19 годишна девојка во Карпош – Апсења и на Бит Пазар ноќеска

Од:

Полицијата извршила неколку апсења на територијата на Бит Пазар ноќеска. Во три оделни случаи уапсени се три млади лица на возраст од 22 до 26 години бидејќи полицијата кај нив пронашла марихуана.

„ Денеска (28.05.2024) во 00.10 часот на подрачјето на Бит Пазар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода И.О.(22) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.„

„ Денеска (28.05.2024) во 00.15 часот на подрачјето на Бит Пазар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Г.К.(25) од с.Идризово, скопско, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.“

„На 27.05.2024 во 16.00 часот на кеј на река Вардар, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода А.А.А.(26) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.„

Во одделен случај во Карпош уапсена е и 19 годишна девојка кај која била пронајдена марихуана.

„На 27.05.2024 во 16.25 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје ја лишиле од слобода М.С.(19) од Скопје, затоа што кај неа била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.„ се вели во полицискиот билтен.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Полицијата апсеше маскирано лице на покривот на стадионот во Дортмунд

Му носела дрога на мажот во затворот Идризово – Уапсена 40 годишна скопјанка

Анита Петровска Рајковиќ

Уапсени тројца малолетници во Велес – фатени во автомобил и со марихуана

ВИДЕО: Уапсен најдобриот голфер на светот

Предраг Петровиќ

Кочанчанец удрил девојка со пиштол и дивеел во кафеана – уапсен е

Анита Петровска Рајковиќ

Двајца странци уапсени на граница – еден возел со фалс германска дозвола, а другиот со украдено возило

Анита Петровска Рајковиќ