Кочанчанец удрил девојка со пиштол и дивеел во кафеана – уапсен е

Од:

38-годишен кочанчанец е уапсен, а во неговиот дом е извршен и претрес при што е најден пиштол и муниција. Насилникот е уапсен откако претходно дивеел во кафеана во Кочани, а и удрил женско лице со пиштол.

„ На 9.5.2024 во 14 часот во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода О.Ц.(38) од Кочани. Тој се сомничи дека околу 12.30 часот во угостителски објект во Кочани се однесувал агресивно и со пиштол удрил едно женско лице.“ велат до МВР.

По апсењето полицијата извршила и претрес во неговиот дом и неговото возило „ауди“. Претресот е извршен со судска наредба, а биле пронајдени и одземени пиштол калибар 7,65 мм, 25 куршуми калибар 7,65 мм и лисици за врзување.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Уапсена 19 годишна девојка во Карпош – Апсења и на Бит Пазар ноќеска

ВИДЕО: Уапсен најдобриот голфер на светот

Предраг Петровиќ

Двајца странци уапсени на граница – еден возел со фалс германска дозвола, а другиот со украдено возило

Анита Петровска Рајковиќ

Уапсен е заменикот на Шојгу, осомничен е дека примил поткуп

Горан Наумовски

Исечена гумената брана за наводнување на оризовите површини во кочанското

Доживотен затвор за свирепиот убиец од Кочани кој со 40 убоди уби жена

Анита Петровска Рајковиќ