ВИДЕО: Обрадовиќ збесна и удри човек, многумина не го видоа тоа во преносот

Од:

Жељко Обрадовиќ беше сериозно изнервиран од однесувањето на еден навивач на петтиот меч од финалната серија со Црвена Звезда.

Партизан ја совлада Црвена звезда, ја освои титулата во АБА-лигата, а еден потег на крајот од тој меч сериозно го изнервира Жељко Обрадовиќ. Во последните секунди од играта еден од навивачите истрча кон клупата и почна да ги гушка членовите на црно-белиот стручен штаб. Искусниот стручњак веднаш го забележал тоа, скокна врз него, го удри и го оттурнал од клупата. Многумина не го забележаа тој детаљ, додека на видеото се гледа дека на мажот му паднаа очилата.

Во следниот момент, по звукот на сирената, Матијас Лесор и Џејмс Нанали му пријдоа на својот тренер, почнаа да го креваат и да слават, но тој побарал да се помрднат и да го пуштат. Прво отиде да се поздрави со колегата Душко Ивановиќ и стручниот штаб на црвено-белите. Дури тогаш се врати на прославата на успехот со играчите и навивачите.

На теренот владееше вистинско лудило, публиката запали и факели, па за некое време ништо не се гледаше на теренот. Потоа почнаа да слават заедно со играчите, а во еден момент го грабнаа Обрадовиќ и почнаа да го фрлаат во воздух.

Би можело да ве интересира

Навивачите на ПАОК нападнати по дербито во Белград

Предраг Петровиќ

Уапсен поранешниот фудбалер на Партизан

Предраг Петровиќ

Кошаркарите на Партизан поразени од Ефес во Истанбул

Почина Мустафа Хасанагиќ, легендарниот фудбалер на Партизан

Партизан во мајсторката ја совлада Звезда и ја освои титулата во АБА лигата

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Жестоко во „Пионир“: Навивачите направија хаос, натпреварот Црвена Звезда-Партизан доцнеше