ВИДЕО: Најдобрите реклами за Светските првенства во фудбал

Од:

Спортските компании „Најк“ и „Адидас“, отсекогаш ги снимале најинтересните спортски реклами, за кои годишно трошат милиони, а во кои редовно се појавуваат најдобрите светски фудбалери.

Но, постојат и други компании кои што се обидуваат со својата креативност, да ги симнат од тронот. Ова се 15 најдобри фудбалски реклами на сите времиња.

15. “Carlsberg”

14. “Nike”

13. “Gatorade”

12. “Puma”

11. Adidas

10. “Nike”

9. “Adidas”

8. “Nike”

7. “Nike”

6. “Nike”

5. “Nike”

4. “Nike”

3. “Nike”

2. “Nike”

1. “Nike”

Е. Г.

Би можело да ве интересира

Бонучи за можната пресметка со Португалија во баражот за СП: Роналдо знае дека ќе добие удари по нозете

Ана Ололовска

ФФМ доби 1.300 влезници за мундијалскиот бараж во Палермо

Ана Ололовска

Де Брујне не е против Мундијал на две години

Ана Ололовска

Повеќе од 12 европски тимови сакаат да ја напуштат ФИФА поради плановите за Светското првенство на две години

Ана Ололовска

Нордиските земји против двегодишен Мундијал во фудбал

Ана Ололовска

Албанците се извинија за инцидентите и ги обвинија Полјаците за провокации

А1он