Бонучи за можната пресметка со Португалија во баражот за СП: Роналдо знае дека ќе добие удари по нозете

Од:

Дефанзивецот на Јувентус, Леонардо Бонучи зборуваше за можна средба меѓу репрезентациите на Италија и Португалија во баражот за Светското првенство во 2022 година.

– Сакам да им дадам подарок на моите деца, кои никогаш не ја виделе Италија на Светското првенство. Јас и Кристијано Роналдо се јавивме и се пошегувавме за можна средба во плеј-офот меѓу нашите екипи. Да видиме што ќе се случи на теренот, но Кристијано знае дека ќе добие неколку удари по нозете, изјави Бонучи во интервју за „Раи Спорт“.

Противник на Италија во полуфиналето од мартовскиот плејоф за Мундијалот 2022 е македонската репрезентација, додека Португалците ќе се сретнат со турската селекција.

Победниците ќе се борат за пласман на СП во Катар.

Би можело да ве интересира

ФФМ доби 1.300 влезници за мундијалскиот бараж во Палермо

Ана Ололовска

Де Брујне не е против Мундијал на две години

Ана Ололовска

Повеќе од 12 европски тимови сакаат да ја напуштат ФИФА поради плановите за Светското првенство на две години

Ана Ололовска

Нордиските земји против двегодишен Мундијал во фудбал

Ана Ололовска

Албанците се извинија за инцидентите и ги обвинија Полјаците за провокации

А1он

Роналдо со рекорден, десетти хет-трик во репрезентативниот дрес

Ана Ололовска