sp14

Спорт

ФИФА го прогласи голот на Родригез против Уругвај за најубав на СП во Бразил

А1он
Погодокот на колумбискиот репрезентативец Џејмс Родригез постигнат на натпреварот против Уругвај, е избран за „Гол на Мундијалот“, објави денеска ФИФА. Родригез на тој дуел одлично
Магазин

(ВИДЕО) Северна Кореја слави: Го победила Бразил со 8:1 вo финалето на СП

А1он
На социјалните мрежи се прошири видео за кое се тврди дека наводно претставува извадок од севернокорејските  вести во кои се тврди дека Северна Кореја „фантастично
Спорт

СП 2014: Крамер не се сеќава на првото полувреме од финалето

А1он
Германскиот репрезентативец Кристоф Крамер не се сеќава што се случувало на првото полувреме од финалето на Светското првенство во Бразил. Крамер во 32. минута по
Видео Магазин

ВИДЕО: Илузионист пред еден месец го предвидел резултатот на финалето на СП

А1он
Британскиот илузионист Дајнамо уште пред еден месец го предвидел резултатот на финалниот натпревар на Светското фудбалско првенство во Бразил. Тој на стартот на Светското првенство