ВИДЕО: Меси замолкна соиграч кога почна да пее песна навредлива за Бразил и Пеле

Од:

Лионел Меси е херојот на Аргентина, откако успеа да ѝ го донесе трофејот во Копа Америка на неговата репрезентација, и тоа во дуел со лутиот ривал Бразил. Но, снимките од прославата на играчите уште на теренот, открија интересен детаљ: аргентинскиот капитен веднаш реагираше кога неговиот соиграч Родриго Де Паул почна да пее позната навивачка песна во која се навредуваат Бразилците и нивната легенда Пеле.

Кога слушна што се пее, Меси го промени изразот на лицето и само се сврте кон Де Паул и му кажа: „Не, не“, покажувајќи му одречно со прстот.

По долгогодишните критики за слабите игри во дресот на репрезентацијата, Меси на овој турнир го освои трофејот што му недостасуваше, инаку негов прв со националната селекција.

Би можело да ве интересира

Меси од трансферот во ПСЖ ќе заработи 110 милиони евра

Мери Јордановска

Меси го собори јужноамериканскиот рекорд на Пеле

Ана Ололовска

Меси: Да се ​​освои Светското првенство или Купот на Америка е тешко

А1он

Овации, фотографирање и автограми на дебито на Меси

Ана Ололовска

ВИДЕО: Историски момент, Меси дебитираше за ПСЖ

Катерина Павлова-Николовска

Куман: На Барселона ќе и биде тешко да постигнува голови без Меси

А1он