kopa amerika

Спорт

Аргентина трета на Копа Америка, Меси одби да го земе медалот

А1он
Фудбаската репрезентација на Аргентина го заврши својот настап во Копа Америка со освоено трето место откако ја порази репрезентацијата на Чиле со резултат 2:1. Но,
Спорт

Гласини за оставка на Тите пред финалето на Копа Америка го потресе Бразил

А1он
Бразилската фудбалска федерација ја демантираше веста дека националниот тренер Тите ќе ја напушти функцијата после Копа Америка. Гласините се појавија пред финалето на Копа Америка
Спорт

Аргентина побара запис од разговорот на судијата и видео асистентот во натпреварот со Бразил

А1он
Фудбалската асоцијација на Аргентина побарала од јужноамериканската фудбалска конфедерација (КОНМЕБОЛ) аудиозаписи од разговорот на главниот судија во полуфиналето на Копа Америка против Бразил – Роди
Спорт

Скалони и Меси остануваат во репрезентацијата и покрај поразот од Бразил

А1он
Селекторот Лионел Скалони и неговиот имењак и капитен на Аргентина Меси, нема да стават крај на репрезентативните кариери и покрај поразот (0:2) од Бразил во
Спорт

Тите: Меси можете да го успорите, но не и целосно да го неутрализирате

А1он
Селекторот на бразилската фудбалска репрезентација, Тите, во пресрет на вечерашниот дуел со Аргентна, стравува од најдобриот играч на „гаучосите“ Лионел Меси. – Меси не можете