Нејмар и Меси прогласени за најдобри играчи на Купот на Америка

Од:

Групата за техничка анализа при КОНМЕБОЛ прогласи двајца играчи за најдобри во Купот на Америка.

Изборот падна на напаѓачите Лионел Меси (Аргентина) и Нејмар (Бразил), чии репрезентации ќе се сретнат во финалето.

Нејмар постигна два гола и направи три асистенции на турнирот, додека Меси има четири гола и пет асистенции.

Во изјавата на веб-страницата на Јужноамериканската фудбалска конфедерација беше забележано дека е невозможно да се избере само еден фудбалер кога има двајца најдобри на турнирот.

Натпреварот меѓу Бразил и Аргентина ќе се одигра вечер во 2 часот по полноќ на „Маракана“ во Рио.

Би можело да ве интересира

Меси од трансферот во ПСЖ ќе заработи 110 милиони евра

Мери Јордановска

Нејмар: Заслужив повеќе почитување

Ана Ололовска

Меси го собори јужноамериканскиот рекорд на Пеле

Ана Ололовска

Меси: Да се ​​освои Светското првенство или Купот на Америка е тешко

А1он

Овации, фотографирање и автограми на дебито на Меси

Ана Ололовска

ВИДЕО: Историски момент, Меси дебитираше за ПСЖ

Катерина Павлова-Николовска