ВИДЕО: Кошаркарки на Мали се истепаа во микс-зоната додека Србинка даваше изјава

Од:

На Светското првенство во кошарка се случи неверојатна сцена – кошаркарите на Мали се степаа во микс-зоната додека кошаркарка на Србија давеше изјава.

dobivaj vesti na viber

Две репрезентативки на Мали жестоко се пресметаа практично пред камерите. Останатите репрезентативки на Мали се обидуваа да ја смират ситуацијата.

Србија лесно со 81-68 ја совлада селекцијата на Мали на Светското првенство за девојки кое се одржува во Австралија.

Би можело да ве интересира

Кошаркарската ѕвезда Бритни Грајнер е префрлена од затвор во руска казнена колонија

Горан Наумовски

Американката Мерит Хемпе доби македонски пасош и ќе ја засили нашата репрезентација

Партизан демантира дека преговара со Кампацо

Марканен и Финска ја „спакуваа“ Хрватска!

Полска во драма подобра од Украина за четврт-финале на Евробаскетот

Џинобили, Хардавеј и Кораќ во Куќата на славните