ВИДЕО: Кошаркарки на Мали се истепаа во микс-зоната додека Србинка даваше изјава

Од:

На Светското првенство во кошарка се случи неверојатна сцена – кошаркарите на Мали се степаа во микс-зоната додека кошаркарка на Србија давеше изјава.

Две репрезентативки на Мали жестоко се пресметаа практично пред камерите. Останатите репрезентативки на Мали се обидуваа да ја смират ситуацијата.

Србија лесно со 81-68 ја совлада селекцијата на Мали на Светското првенство за девојки кое се одржува во Австралија.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Тепачка на романското дерби, сакаше со шипка да го претепа поранешниот играч на Звезда

Предраг Петровиќ

Партизан првпат победи во Литванија, Хезоња ги крена Реал кај Монако

Кошаркарската ѕвезда Бритни Грајнер е префрлена од затвор во руска казнена колонија

Горан Наумовски

Американката Мерит Хемпе доби македонски пасош и ќе ја засили нашата репрезентација

Партизан демантира дека преговара со Кампацо

Марканен и Финска ја „спакуваа“ Хрватска!