ВИДЕО: Инцидент пред и по мечот меѓу Вардар Про и Металург

Од:

По завршувањето на натпреварот, навивачите на Вардар ПРО влегоа на теренот за да се пресметаат со навивачите на Металург. За среќа полицијата брзо реагираше.  Пред натпреварот на делот од трибината каде што се наоѓаа навивачите на Металург, беше нападнат и симпатизер на Вардар  од десетина навивачи.

Вардар ПРО го победи Металург по истекот 60-те минути со голот од девет метри на Немања Прибак.

Вардар Про триумфираше над големиот ривал Металург со 27:26.

ФОТО: Нова Македонија

Би можело да ве интересира

РФМ: Благодарност до македонската ракометна јавност

Раководството на РФМ оствари средба со женската сениорска репрезентација

Предраг Петровиќ

Србија го извлече Косово – ждрепката веднаш прекинатa

Не сака да игра за репрезентацијата додека Хрватот е селектор

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Избегната тепачка на ракометен натпревар од Европската лига

Предраг Петровиќ

Македонските ракометари поуспешни од Грција во подготовките за ЕП