ВИДЕО: Еуфорија во центарот на Скопје за победата на Македонија

Од:

По победата на Македонија во дуелот со Италија, се слави низ скопските улици. Се пејат македонски патриотски песни, се вејат македонски знамиња. Прославата дојде спонтано, по повици од социјалните мрежи.

dobivaj vesti na viber

Македонија е во финале на баражот за Светското првенство. Нашите херои го елиминираа европскиот првак Италија совладувајќи го со 0-1 во Палермо. Стрелец е Александар Трајковски, кој „дома“, во неговиот Палермо, им зема здравје на Италијанците. Одиме на Португалија во Порто.

Би можело да ве интересира

Коларов ја заврши кариерата

Предраг Петровиќ

Капитенот на Аталанта му се извини на Кулибали за расистичките навреди од фановите

А1он

ВИДЕО: Хаос во Црна Гора, хулигани прекинаа фудбалски натпревар

Катерина Павлова-Николовска

Осум странци го напуштија Краснодар

А1он

Вороњин ја напушти Динамо Москва и го нарече Путин „кучкин син“

А1он

„Гол“ ги избра најдобрите за 2021

Ана Ололовска