Васоски се врати во Академија Пандев

Од:

Академија Пандев го промовираше Александар Васоски во нов тренер. Васоски доаѓа на местото на Ѓорге Стојчев, кој доби отказ по поразот од Струга ТЛ (0-3).

Васоски, денеска го започна вториот мандат на клупата на тимот од Струмица. Во првиот мандат ја предводеше Академија Пандев во периодот декември 2020 – јануари 2022 година.

Академија Пандев, во првите шест кола во домашното првенство освои седум бода и се наоѓа на петтата позиција на табелата.

Би можело да ве интересира

Академија Пандев доведе засилување од Аргентина

Горан Наумовски

Има ли сили Академија Пандев за сензација против Лехија Гдањск?

Академија Пандев ги продаде ТВ-правата на регионалниот канал „Спорт клуб“

А1он

ПМФЛ: Силекс ја совлада Академија Пандев во увертира на 29. коло

Силекс и Академија Пандев ќе играат во финалето на Купот на Македонија

Жарко Настоски

Академија Пандев прв финалист во Купот на Македонија

Жарко Настоски