Академија Пандев доведе засилување од Аргентина

Од:

Македонскиот прволигаш Академија Пандев презентираше уште едно засилување во зимскиот преоден рок. Во струмичкиот тим пристигна Аргентинецот Нахуел Франко.

„21-годишниот аргентински интернационалец стави потпис на договор на 2,5 години со Академија Пандев. Доаѓа од аргентинскиот прволигаш Росарио Централ, каде ја има поминато и целата младинска школа.

Франко игра на позициите лев бек и централен дефанзивец“, соопштија од Академија Пандев.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Васоски се врати во Академија Пандев

Има ли сили Академија Пандев за сензација против Лехија Гдањск?

Академија Пандев ги продаде ТВ-правата на регионалниот канал „Спорт клуб“

А1он

ПМФЛ: Силекс ја совлада Академија Пандев во увертира на 29. коло

Силекс и Академија Пандев ќе играат во финалето на Купот на Македонија

Жарко Настоски

Академија Пандев прв финалист во Купот на Македонија

Жарко Настоски