У21: Србија продолжува со нов селектор во евроквалификациите

Од:

Фудбалската репрезентација на Србија до 21 година, која е во иста група со соодветната македонска селекција во евроквалификациите, од денеска има нов селектор во Александар Рогиќ.

Тој доаѓа на местото на Звонко Живковиќ, кој поради слабите резултати на српскиот тим во квалификациите, спогодбено ја прекина соработката со Фудбалската федерација на Србија.

Заминувањето на Живковиќ доаѓа по поразот од Франција во вторникот во Белград од 3:0.

– Сaкав да постигнам многу повеќе од тоа што го остваривме во овие четири кола, но, за жал, тоа не се случи, изјави Живковиќ.

Србија е последнопласирана во групата Х со четири босови, еден помалку од македoнската репрезентација на третото место и шест зад лидерот Франција.

Би можело да ве интересира

Почина Милутин Мркоњиќ

Ана Ололовска

Вучиќ по средбата со Путин: Добивме неверојатна цена за гасот

А1он

Во Србија од идната година ќе се плаќа данок за возила сразмерно со пазарната вредност

А1он

ВИДЕО: Експлозија силна како земјотрес во близина на Белград, има мртви и исчезнати

А1он

Вучиќ и Сијарто го означија почетокот на изградбата на пругата Нови Сад – Келебија

А1он

Во Србија најпрофитабилните компании се во странска сопственост

А1он