Тричковски се повреди, неизвесен за претстојните натпревари со Лихтенштајн и Ерменија

Од:

Иван Тричковски се здоби со повреда за време на вчерашниот дуел меѓу неговиот АЕК Ларнака и Ермис од кипарското првенство. Тој има истегнување на адукторот, поради што беше заменет во 60. минута.

– Тричковски е неизвесен за репрезентативниот собир. Денеска и утре ќе има испитувања, а потоа нашиот селектор на Македонија, Игор Ангеловски ќе добие потврда дали ќе биде во можност да му се приклучи на националниот тим, информираат од ФФМ.

Македонската фудбалска репрезентација денеска ги започнува подготовките за претстојните два натпревари во Лига на нации, против Лихтенштајн на 13 октомври на Националната арена „Филип Втори“’ во Скопје и со Ерменија на гостински терен во Ереван на 16 октомври.

Првиот тренинг на репрезентацијата на Македонија е закажан вечер во 19 часот на тренинг центарот „Петар Милошевски“.

Би можело да ве интересира

Два случаја на тешко повредени работници, известен трудов инспектор

А1он

Во гостиварско тешко повреден градежен работник од Албанија

МАН: Тричковски треба да биде санкциониран, „Слободен печат“ да се огради од неговите ставови

Предраг Петровиќ

Тричковски со два нови гола за АЕК Ларнака, двата од пенал

Ана Ололовска

Дел Потро имаше успешна операција на коленото

Се повреди работник во фабрика во Пробиштип