Дел Потро имаше успешна операција на коленото

Од:

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро беше подложен на операција на коленото. Хируршката интервенција беше успешна.

Според „Ројтерс“, за време на операцијата, беше отстранет фрагмент од коската. Не се знае точното време за закрепнување на тенисерот.

Дел Потро претходно изразил сомневање дека по операцијата ќе може да ја продолжи кариерата. Поради повреда, тој се повлече од турнирот во Лондон.

30-годишниот Аргентинец е победник на УС Опен 2009, има сребрен и бронзен медал од Олимписки игри. Вкупно има 22. трофеја од АТП турнири.

Би можело да ве интересира

Финалистката на Вимблдон суспендирана поради допинг

Предраг Петровиќ

„Не може да се дојде до термин на државна кардиохирургија“: Пациентите незадоволни откако Фондот ги намали операциите во приватните клиники

Орце Костов

Димитров: Синер е најдобриот играч во моментов, но сакам таков тест

Онколошки скандал во Љубљана: Опериран здрав човек, отстранет неговиот желудник

А1он

Два случаја на тешко повредени работници, известен трудов инспектор

А1он

По тешката операција, принцезата од Велс замина на одмор за закрепнување

А1он