Трајковски го одигра 300 натпревар во кариерата

Од:

Александар Трајковски, вчера прослави убав јубилеј. Натпреварот што го одигра за Ал Фехја, против Ал Шабаб (1:2), беше 300. кариерата на Трајковски.

Трајковски, пред Ал Фехја го носеше дресот на Цементарница, Интер Запрешиќ, Зулте Варегем, Мехелен, Палермо, Мајорка и Олборг.

Александар Трајковски за Македонија одиграл 81 натпревар и постигнал 20 голови.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Трајковски: Ова е тоа за кое сите сме сонувале – Македонија да оди на Светско првенство

А1он

Трајковски, Барди и селекторот Милевски добија дипломатски пасоши

Катерина Павлова-Николовска

Трајковски: Ова е за моето семејство и за цела Македонија

Трајковски: Дисциплинската постапка против мене е атака врз правата на пациентите, се кршат човекови права

Наум Локоски

„Јадеше гулаш во Унгарија, а?“, Јанакиески се пошегува со посетителот на Груевски

Наум Локоски

Царинската управа отвори истрага против Александар Трајковски за неговото отсуство од работа

Наум Локоски