Со купена куќа, автомобил на подарок

Од:

Во Дубаи се одржува настан под името „Дубаи шопинг фестивал‟, но токму тој настан е идеална можност локалните и странските богаташи да купат свој нов и луксузен дом. Во рамки на една акција, на продажба се нуди атрактивна куќа, а новиот сопственик на подарок добива Ламборџини. 

Секако, се зависи од тоа каква куќа купува новиот сопственик. Освен Ламборџини, подарок може да биде и еден од луксузните модели теренци на БМВ.

Сите кои се заинтересирани не треба премногу да чекаат со оглед на тоа дека „акцијата‟ завршува на први февруари, пишува Б92. 

Би можело да ве интересира

Снегот и ветрот турнаа и бандери, една падна врз автомобил

Александар Тодески

Почина дете откако мина осум часа во врел автомобил

Горан Наумовски

Искршен автомобилот на Митева од ВМРО-ДПМНЕ

А1он

Падна возило во река во Прилеп – спасени две лица

А1он

ЕП забрани продажба на нови бензински и дизел-автомобили што испуштаат јаглерод

Повреден возач откако излетал со автомобилот од пат