Шокантен пораз на Ѓоковиќ во осминафиналето во Монте Карло

Од:

Огромен шок за Новак Ѓоковиќ во осминафиналето во Монте Карло.

Најдобриот тенисер во светот го одигра еден од своите најслаби натпревари во последните неколку месеци, дозволувајќи му на Лоренцо Мусети од Италија да го нокаутира по мечот кој траеше речиси четири часа со прекин поради дожд. Резултатот на крај беше 1:2 во сетови (6:4, 4 :6, 4:6).

Новак го одигра еден од најчудните мечеви оваа година, каде често ги губеше сервисите, што веројатно не се сеќава да му се случило толку пати во кариерата, објавија српските медиуми.

Би можело да ве интересира

Српска тенисерка добива смртни закани: Наталија ги откри пораките што ги добила

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Ѓоковиќ се расплака: Ретки се моментите кога некој останува без зборови, се тресам и не знам што да кажам

Горан Наумовски

Ѓоковиќ: Го живеам детскиот сон, му благодарам на моето семејство за поддршката

ВИДЕО: Ѓоковиќ му ја спушти слушалката на Шелтон-реакција за начинот на прослава на победата

Предраг Петровиќ

Ѓоковиќ се пласираше во четвртфиналето на УС Опен

Горан Наумовски

Ѓоковиќ убедлив против Мираљес, 3:0 за точно два часа игра

Горан Наумовски