Шкендија со убедлива победа над Академија Пандев ја прослави шампионската титула

Од:

Фудбалерите на Шкендија кои од поодамна го имаа обезбедено шампионскиот трофеј, попладнево со убедлива победа над Академија Пандев го прославија успехот заедно со своите навивачи.

За тетовските „црвено-црни“ ова беше 27.победа оваа сезона во Првата македонска фудбалска лига.

Резултати на натпреварите од 35.коло:
Шкендија – Академија Пандев 4:1
Беласица – Работнички 0:1
Македонија ЃП – Силекс 2:0
Шкупи – Ренова 2:2
Вардар – Победа 6:0.

Табела: Шкендија 79 бода, Вардар 63, Академија Пандев 57, Работнички 46, Шкупи 45, Ренова 44, Македонија ЃП 44, Силекс 41, Беласица 38, Победа 23.

Би можело да ве интересира

Победи за Шкендија и Ренова на саботните дуели од 3. коло во ПМФЛ

Ана Ололовска

Квалификации за ЛШ: Силекс го доби шампионот на Азербејџан

А1он

Шкупи го претстави новиот тренер Ќатип Османи

Шкендија елиминиран во првото коло

ФФМ со осуда за говорот на омраза кон Алиоски: Омразата не игра на наш терен!

Татјана Ташкова

Комисија на ФФМ донесе одлуки за издавање лиценци