Победи за Шкендија и Ренова на саботните дуели од 3. коло во ПМФЛ

Од:

Втора победа за Шкендија и прва за Ренова е епилогот по двете денешни средби од 3. коло во Првата македонска фудбалска лига.

Шкендија со гол од пенал дојде до трите бода на дуелот со Ѓорче Петров, додека Ренова му го нанесе третиот пораз на тимот на Академија Пандев кој остана без постигнат гол и по оваа рунда.

Резултати:
Македонија Ѓ.П. – Шкендија 0:1
Ренова – Академија Пандев 2:0.

Вчера Беласица – Шкупи 0:2.

Двојки за утре:
Пелистер – Работнички
Струга Трим и Лум – Борец
Вардар – Силекс.

На табелата водат Шкупи и Шкендија со по седум бода.

Би можело да ве интересира

Фудбалската репрезентација на Македонија загуби од Украина

Ана Ололовска

Кадетите на Вардар го освоија Купот на Македонија

Ана Ололовска

В четврток стартуваат квалификациите за ЕУРО2024

Ана Ололовска

Чурлинов: Можеме да направиме голема работа во квалификациите за ЕУРО2024

Ана Ололовска

Дејан Илиев нов голман на фински ХЈК

Ана Ололовска

Македонски и бугарски клуб со заедничка акција: „Не за насилството“

Ана Ололовска