Шкупи го претстави новиот тренер Ќатип Османи

Од:

Македонскиот фудбалски прволигаш Шкупи, денеска го претстави својот нов тренер, Ќатип Османи.

– Со задоволство го објавува договорот со познатиот тренер Ќатип Османи. Еден од најтрофејните тренери во земјава, го презема раководството на нашиот тим и веќе го стави својот потпис за соарботка до 2021 година, објави клубот од Чаир.

Османин на оваа функција доаѓа како замена на Булент Акин, додека асистент ќе му биде Унион Ливорека.

Претходно, Османи работеше во Шкендија од каде доби отказ по слабите реузултати на почеток на новата сезона.

Би можело да ве интересира

Победи за Шкендија и Ренова на саботните дуели од 3. коло во ПМФЛ

Ана Ололовска

Квалификации за ЛШ: Силекс го доби шампионот на Азербејџан

А1он

Шкендија елиминиран во првото коло

ФФМ со осуда за говорот на омраза кон Алиоски: Омразата не игра на наш терен!

Татјана Ташкова

Комисија на ФФМ донесе одлуки за издавање лиценци

Академија Пандев го освои Купот првенец