Шарл Леклер ја продолжува кариерата во Формула 1

Од:

На својот Фејсбук профил Шарл Леклер ја нагласи убавата вест:”Чест ми е да објавам дека ќе останам и во наредните 5 години во тимот на Ферари. Благодарен сум за поддршката и довербата во мене. Јас со нетрпение очекувам сезоната да почне. Научив многу во тимот и тоа е одлична можност да се изгради силна врска за наредните години. Ќе дадам апсолутно сè за да ја направам оваа врска многу успешна”.

Инаку,тимот на Ферари се засилува и со Артур Леклер, помладиот брат на пилотот Шарл Леклер.

Би можело да ве интересира

Хамилтон не очекува големи промени во врвните тимови

Ана Ололовска

Формула 1: Торо Росо стана Алфа Таури и ги смени клупски бои

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Мерцедес го промовираше болидот со кој ќе ја брани титулата во Ф1

Ана Ололовска

Порака од Ферари: Не го сакаме Хамилтон

Драган Поповски

ФИА официјално го одложи кинеското Гран-при на неодредено време

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ферари го претстави својот нов болид „СФ1000“

Драган Поповски