Сент Паули е заинтересиран за трансфер на Висар Муслиу

Од:

Германскиот второлигаш Сент Паули е заинтересиран за македонскиот репрезентативец Висар Муслиу. Раководството на клубот испратило првична понуда, но таа не ги задоволува желбите на Инголштад.

dobivaj vesti na viber

Преговорите продолжуваат, а набргу се очекува нова понуда од Сент Паули.

Висар Муслиу со тимот на Инголштад лани испадна во Третата германска лига, па и интерес на македонскиот репрезентативец е реализација на овој трансфер за да може да се врати и да настапува во второлигашката конкуренција во Германија.

Извор: Тоспорт

Би можело да ве интересира

Марио Илиевски стрелец за Кишварда

Брентфорд ќе го доведе данското фудбалско чудо

Ибраими: Најважна е победата на Струга ТЛ, се радувам и за головите

Фудбалерот на Малме ја пропушти венчавката поради натпревар, го заменил неговиот брат

Јаховиќ се договорил со Бодрумспор

Миовски со гол дебитираше за Абердин