Секси Олимпијада

Од:

Членовите на олимпискиот тим на САД се собраа во Далас пред престојните Олимписки игри во Лондон, каде што имаа фото сесија. Некои од нив нив се познати како Мајкл Фелпс и Сања Ричардс, додека други се помалку познати спортисти.

Би можело да ве интересира

Леброн Џејмс сака да игра на Олимпијадата во Париз – ќе го предводи дрим-тимот

Олимпиското злато и беше одземено на Русинка и доделено на Американка

А1он

Спортистите од Русија и од Белорусија ќе добијат забрана и за Олимписките Игри во Париз?

Јапонија пред договор со ИОК за организација на Олимпијадата во 2030 година

Ана Ололовска

Русија ќе се кандидира за домаќин на Летните олимписки игри 2036

А1он

САД објавија дипломатски бојкот на ЗОИ во Пекинг

А1он