Роналдо влезе во Гинисовата книга на рекорди

Од:

Португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо влезе во Гинисовата книга на рекорди на меч кој неговата репрезентација го одигра на Исланд.

Роналдо пред овој квалификациски натпревар доби сертификат за тој рекорд, бидејќи стана првиот фудбалер кој забележал 200 настапи за националниот тим.

Португалците се лидери во групата Ј со девет бода од три кола. Словачка е втора со седум, Луксембург има четири, а Исланд и Босна и Херцеговина имаат по три.

Би можело да ве интересира

Новиот, можеби последен, дуел меѓу Меси и Роналдо во февруари во Саудиска Арабија

(ВИДЕО) Роналдо нокаутира камерман: Несреќникот не знаеше што го погоди

ВИДЕО: Роналдо се чуди зашто наместо него наградата за најдобар играч ја доби Миленовиќ-Савиќ

ВИДЕО: Роналдо го нападна симателот, откако му поништија гол

Медиумите не ги оставаат раат: Роналдо не е среќен со Џорџина, цели денови ги поминува во трошење пари

Предраг Петровиќ

Роналдо испишува историја