Роналдиња и Фараис пристигнаа во Тетово

Од:

Во Тетово пристигнаа двете двете Бразилки кои се најнови засилувања на женскиот фудбалски клуб Љуботен за пролетниот дел од првенството. Претседателот на клубот Ивица Богдановски и потпретседателот Драгољуб Јовановски ноќеска ги пречекаа на аеродром фудбалерките Таила Гомерс Фариас и Ана Бетриз Тарантино Гуилермо Салино или со прекар Роналдиња.

– Бразилките стигнаа ноќеска во 2 часот на аеродоромот во Скопје по што се сместија во Тетово. На 25 јанари во понеделник ќе има официјално претставување, запознавање со сите други во екипата и почеток со тренинзите, изјави Ивица Богдановски, претседател на Љуботен.

Во Тетово утринава од Босна и Херцеговина пристигна и Сенада Муратовиќ, една од вкупното седумте нови имиња во клубот. Тетовскиот клуб во зимскиот преоден рок се договори во Љуботен да настапуваат голманката Магдалена Лековска, потоа Соња Митревска, Анѓела Миловановиќ од Србија како и Хореила Сореле од Камерун.

Од декември Љуботен го назначи Небојша Бреѓан од Србија за нов спортски директор со најава дека ќе се носат звучни имиња кои се очекуваат да го засилат тимот за пролетниот дел.

Би можело да ве интересира

Андонова: Нè очекуваат два тешки натпревари, шансата ќе ја бараме против Австрија

Ана Ололовска

Македонските фудбалерки ги почнаа подготовките за мундијалските квалификации

А1он

ФИФА апелира да се евакуираат фудбалерки од Авганистан

Ана Ололовска

ЖФК „Каменица Саса” ги заврши настапите во женската Лига на шампиони со пораз од Бешикташ

Ана Ололовска

ВИДЕО: Сензација на стартот на Олимпијадата, Американките загубија по 44 натпревари без пораз

Жарко Настоски

Македонските фудбалерки до 19 години ја победија Албанија

Ана Ололовска