Француска репрезентативка притворена за физички напад

Од:

Фудбалерката на ПСЖ и на француската репрезентација Амината Диало е притворена поради вмешаност во напад врз клупска колешка, објавија денеска француските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Весникот Л Екип објави дека Диало (26) е осомничена дека го организирала физичкиот напад врз клупската и репрезентативна колешка Кеира Хамрауи што се случил на 4 ноември.

Хамрауи и Диало се наоѓале во исто возило, кога двајца маскирани мажи ја извлекле од автомобилот Хамрауи, удирајќи ја притоа со железна прачка по нозете.

Инцидентот го потврди и ПСЖ, но засега не е познат поводот за нападот.

Во вторникот вечерта Диало беше во составот на ПСЖ во победата од 4-0 над Реал Мадрид во Лигата на шампиони, додека Хамраоуи, која игра на истата позиција, не беше во составот.

Би можело да ве интересира

ЖФК Љуботен Тетово и годинава со нови засилувања од Бразил

Ана Ололовска

Кадетките и младинките ги дознаа ривалите во фудбалската Лига на нации

А1он

Прв триумф на македонските фудбалерки во мундијалските квалификации

А1он

Женската фудбалска репрезентација У19 со победа ги почна евроквалификациите

А1он

Изов го објави списокот на фудбалерки за квалификациските натпревари со Летонија и Луксембург

УЕФА ги удвои премиите за женското Евро, вкупна сума изнесува 16 милиони евра

Ана Ололовска