ЖФК Љуботен Тетово и годинава со нови засилувања од Бразил

Од:

Во зимскиот преоден рок ЖФК Љуботен Тетово доведе прво засилување 23 годишната Присцила Едите Силва од Бразил. Се очекува таа во пролетната сезона да го засили нападот на тетовската екипа.

dobivaj vesti na viber

– Со ова засилување го почнуваме походот кон шампионската титула. Таа доаѓа од екипата на Форталеза, а досега настапувала за екипите Јувентус, Осаско и Бахиа. Во пролетниот дел ќе биде вистинско освежување во офанзивниот дел на нашиот тим. Со луцидната Бразилка која има прекрасно минато во бразилското првенство добиваме на квалитет и искуство во нападот, а се надеваме на многу голови и многу заеднички радосни моменти, велат од ЖФК Љуботен Тетово.

Со Присцила е потпишан професионален договор на шест месеци плус една година.

Би можело да ве интересира

Кадетките и младинките ги дознаа ривалите во фудбалската Лига на нации

А1он

Француска репрезентативка притворена за физички напад

А1он

Прв триумф на македонските фудбалерки во мундијалските квалификации

А1он

Женската фудбалска репрезентација У19 со победа ги почна евроквалификациите

А1он

Изов го објави списокот на фудбалерки за квалификациските натпревари со Летонија и Луксембург

УЕФА ги удвои премиите за женското Евро, вкупна сума изнесува 16 милиони евра

Ана Ололовска