fudbal zeni

Спорт

Изов го објави списокот на фудбалерки за квалификациските натпревари со Летонија и Луксембург

А1он
Македонската женска фудбалска репрезентација ги продолжува европските квалификации за пласман на Светското првенство што ќе се одигра во Австралија и Нов Зеланд 2023 година. „Црвено-жолтите“
Спорт

УЕФА ги удвои премиите за женското Евро, вкупна сума изнесува 16 милиони евра

А1он
Европската фудбалска асоцијација донесе одлука за зголемување на исплатата на репрезентациите кои учествуваат на Европското првенство за жени. На вчерашниот состанок во Кишињев, Извршниот комитет
Спорт

Андонова: Нè очекуваат два тешки натпревари, шансата ќе ја бараме против Австрија

А1он
Македонската женска фудбалска репрезентација денес го одработи последниот тренинг пред заминувањето за Англија за воведниот меч од квалификациите за Светското првенство 2023. „Црвено-жолтите“ против Англија
Спорт

Македонските фудбалерки ги почнаа подготовките за мундијалските квалификации

А1он
Македонската женска фудбалска репрезентација денеска во Скопје ги стартуваше подготовките за квалификациите за пласман на Светското првенство, чии домаќини во 2023 година ќе бидат Австралија
Спорт

ФИФА апелира да се евакуираат фудбалерки од Авганистан

А1он
Светската фудбалска федерација ги повика владите на некои земји да извршат итна евакуација на фудбалерки од Авганистан. Откако Талибанците ја презедоа власта во земјата, фудбалерките
Спорт

ЖФК „Каменица Саса” ги заврши настапите во женската Лига на шампиони со пораз од Бешикташ

А1он
Со пораз од екипата на Бешикташ, женскиот фудбалски клуб „Каменица Саса” ги заврши настапите во квалификациите за Лигата на шампионите во женска конкуренција. Во вториот
Спорт

ВИДЕО: Сензација на стартот на Олимпијадата, Американките загубија по 44 натпревари без пораз

А1он
Шведска стави крај на серијата од 44 натпревари без пораз на САД, совладувајќи го денеска актуелниот светски првак со 3:0 во премиерниот натпревар од групата
Спорт

Македонските фудбалерки до 19 години ја победија Албанија

А1он
Македонската фудбалска репрезентација за фудбалерки до 19 години забележаа минимална победа со 1:0 против Албанија во првиот натпревар од меѓународниот турнир „Bansko Pirin Womens Cup“.
Спорт

Пандев за родовата еднаквост во фудбалот: Да се посвети поголемо внимание на женскиот фудбал

А1он
Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, на денешната панел дискусијата за родовата еднаквост во фудбалот, побара да се посвети поголемо внимание на женскиот фудбал.