Рома го совлада Ливерпул

Од:

Екипата на Рома забележа победа со 2:1 над англискиот премиер лигаш Ливерпул во контролен пријателски натпревар одигран во Сент Луис, САД.

dobivaj vesti na viber

Во првото полувреме беа постигнати два гола. Најнапред, Рома поведе со голот на босанскиот репрезентативец Един Џеко во 30-минута, а во последната минута (45) Олувасеј Ојо го израмни резултатот.

Победничкиот гол за „римската волчица“ го постигна Мохамед Салах во 63-минута.

До крајот на мечот двете екипи имаа по неколку изгледни шанси за нов погодок, но резутатот остана непроменет.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Крос се изнервира од новинар: Имаше 90 минути и смисли вакви две п*срани прашања

ВИДЕО: Рома ја освои Конференциската лига, Мурињо влезе во историјата

Геце признава: Згрешив што не отидов во Ливерпул

А1он

Мурињо: Рома е „мала“ во очите на моќните

Ана Ололовска

Ливерпул бара одложување на полуфиналето на Лига купот против Арсенал поради коронавирус

А1он

Вајналдум може да се врати во Ливерпул

Ландов