Познати лица на промоцијата на автобиографијата на Модриќ

Од:

Играчот од средниот ред на репрезентацијата на Хрватска и Реал Мадрид, Лука Модриќ, вчеравечер во Загреб ја промовира автобиографија „Мојата игра“.

dobivaj vesti na viber

На презентацијата учествуваа директорот на Реал Мадрид, Емилио Бутрагењо, соиграчот Марсело, неговиот партнер во националниот тим Матео Ковачиќ и поранешниот селектор на хрватската репрезентација Славен Билиќ.

Триесет и четиригодишниот фудбалер е вице-првак во светот во 2018 година со хрватската репрезентација, четирикратен победник во Лигата на шампионите и клупското светско првенство со Реал Мадрид, како и носител на „Златната топка 2018“.

Би можело да ве интересира

Модриќ на принудна пауза

Лука Модриќ ја откри тајната на својата фудбалска долговечност

Модриќ за 400 натпревари за Реал: Ми се исполни сонот да играм овде

Ана Ололовска

Модриќ прифати да остане во Реал за помала плата

Жарко Настоски

Модриќ: Додека сум важен за Реал, се надевам дека ќе останам

А1он

Дрес на Лука Модриќ продаден за рекордни 7.000 евра

Ана Ололовска