Модриќ повеќе не е резерва, повторно е во првите 11 на Реал

Од:

“Камавинга ќе биде надвор од терените меѓу осум и десет недели поради повреда на коленото. Во најдобар случај, тој ќе се врати на крајот на февруари. Тоа значи дека тренерот Карло Анчелоти сега ќе мора да се потпре на играчите кои му биле важни порано, но оваа сезона немаа улога како претходно. Станува збор за Модриќ и Тони Крос“, пишува мадридски Ас.

„Крос беше замена како Модриќ на почетокот на сезоната, но набрзо се врати во тимот и акумулираше 889 минути. Од друга страна, Модриќ одигра само 647 минути и беше на клупата на повеќето важни натпревари. Поминаа само 227 минути на теренот заедно. Сега вратата на првите 11 е ширум отворена затоа што Камавинга и Аурелиен Чоамени ќе отсуствуваат со недели“, додава АС и наведува дека Модриќ и Крос ќе бидат во стартниот состав во наредните недели, заедно со Феде Валверде и Џуд Белингем.

Би можело да ве интересира

Навивач на Атлетико Мадрид му се заканувал на девојче бидејќи носело дрес од Реал Мадрид

Горан Наумовски

Винисиус заминува доколку Реал потпише со Мбапе

Предраг Петровиќ

Реал реши да го „казни“ Мбапе, му дава 100 милиони евра помалку од пред две години

Два гола на Англичанецот за победа на Реал Мадрид против Барса

Модриќ и Крос не се задоволни од ситуацијата во Реал Мадрид

Уапсени тројца фудбалери на Реал Мадрид