Паника кај Французите: Каде е Килијан Мбапе?

Од:

Најдобриот фудбалер на Франција и стрелец на пет гола во досегашниот тек од првенството, Килијан Мбапе, не се појави на денешниот тренинг на светскиот првак. Селекторот Дидие Дешамп одработи едночасовен тренинг со „триколорите“, но веднаш беше забележливо дека меѓу фудбалерите недостига Мбапе.

Напаѓачот постигна два гола и асистираше до Оливие Жиру во триумфот против Полска од 3:1 во осминафиналето на Мундијалот, а следниот предизвик за Французите ќе биде дуелот против Англија во четврт-финалето, кое е закажано за в сабота.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Марчинијак: Французите не се жалат дека сите резерви беа во терен кога Мбапе шутираше пенал

Мароканците одлучија паричната награда од ФИФА да ја донираат за сиромашните сограѓани

Горан Наумовски

ВИДЕО: И Мароканците со фантастичен пречек во Рабат

Горан Наумовски

Мустафа Хаџи со лажна лиценца бил асистент тренер во репрезентацијата на Мароко

Горан Наумовски

Ѓоковиќ го пофали Катар за организацијата на Светското првенство: Еден од најдобрите фудбалски натпревари што сум ги гледал

А1он

Најефикасен Мундијал во историјата