Нова „деветка“ на островот! Данди-Селтик 0:9

Од:

Откако во саботата Ливерпул со 9:0 ги декласираа Бурнемаут, денеска од островот ни доаѓа уште еден идентичен резултат, откако Селтик со 0:9 ги победи Данди на гости за највисока победа во историјта на Шкотската Премиерлига.

dobivaj vesti na viber

Јапонецот Кјого Фурухаши постигна хет-трик, исто како и Израелецот Лиел Абада, а во листата на стрелци се запишаа и Жота, Јурановиќ и Старфелт.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Репрезентацијата на Велс го менува името

Слимани: Гастиен ми рече дека сум „гнасен Арап“

Голем удар за Португалија: Диого Жота го пропушта Светското првенство

Без Димитриевски, Алмерија му даде три гола на 40-годишниот голман на Рајо

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња Горан Пандев ја завршува кариерата: Сакам да уживам со семејството

А1он

ВИДЕО: Репрезентативец што играше за Шкупи почина на 23 години, колабирал на сред тренинг

А1он