Наумче Мојсовски се жени

Од:

Еден од најдобриот ракометари на Металург и еден од најдобрите македонски спортисти, Наумче Мојсовски е третиот наш ракометар кој оваа година „заплива“ во брачните води.

Наумче денес ќе ја круниса својата долгогодишна врска со битолчанката Марија Петровска.

Би можело да ве интересира

На Македонките најмногу им се брза да се омажат – најмлади стапуваат во брак во регионот

На свадба во Италија се урна плафон, 64 повредени, петмина се сo тешки повреди

Кривична за маж кој со автоматска пушка пукал на свадба во велешко

А1он

МВР: Уапсен е командир кој пукал со оружје на свадба

(ВИДЕО) Свадба во авион-невестата направи венчаница во тоалетот

Предраг Петровиќ

Невеста од Србија претепана на сопствената свадба: Имам исекотини и целата сум со модринки

А1он