Наумче Мојсовски се жени

Од:

Еден од најдобриот ракометари на Металург и еден од најдобрите македонски спортисти, Наумче Мојсовски е третиот наш ракометар кој оваа година „заплива“ во брачните води.

dobivaj vesti na viber

Наумче денес ќе ја круниса својата долгогодишна врска со битолчанката Марија Петровска.

Би можело да ве интересира

Невеста од Србија претепана на сопствената свадба: Имам исекотини и целата сум со модринки

А1он

(ВИДЕО) Хаос на свадба во Србија: Сватовите се степааа со обезбедувањето, седум лица повредени

А1он

Инцидент на свадбена веселба во Полог

ВИДЕО: Прва снимка од венчавката во црква, Петар Грашо ја бакна Хана по што следуваше аплауз

Ана Ололовска

ВИДЕО: Се ожени Петар Грашо

Ана Ололовска

Авиокомпанија нуди венчавки во лет

Ана Ололовска