Младиот македонски фудбалски талент Бесар Гуџуфи потпиша за Бешикташ

Од:

Македонскиот младински фудбалски репрезентативец Бесар Гуџуфи од денеска е нов член на Бешикташ, потврди официјално новиот турскиот шампион.

Како што е соопштено, 16-годишниот Гуџуфи со турскиот фудбалски гигант потпишал договор на пет години.

Гуџуфи, кој потекнува од младинската школа на Вардар, се сели во Турција од редовите на Беласица каде мина во есенската полусезона и постигна два гола, додавајќи и три асистенции, на 12 натпревари за струмичката екипа.

За Гуџуфи сериозен интерес покажуваа и турскиот прволигаш Трабзонспор, како и хрватскиот шампион Динамо Загреб.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) 17-годишен тинејџер колабираше по натпреварот и почина во соблекувалната

Горан Наумовски

„Бомбоњера“ заминува во историјата

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Најлудото дерби, тепачки и целосен хаос: Седум црвени и девет жолти картони

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Скандал: Џака како Зидан, удри противник со глава

Ана Ололовска

Почина легендарен шпански фудбалер

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Општа тепачка по дербито на Јувентус и Интер

Предраг Петровиќ