Милевски: Моите фудбалери покажаа дека имаат голем потенцијал

Од:

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски ја пофали играта на неговите избраници кои вечерва во Ереван ја декласираа Ерменија со 5:0.

– Никој освен нас самите не веруваше дека по поразот во Скопје од Германија со 0:4, ќе се вратиме на ваков начин и дека ќе победиме во Ереван. Моите фудбалери покажаа дека располагаат со голем потенцијал и заслужуваат честитки. Критиките, посебно ако се добронамерни ни помагаат, во спротивно уште повеќе не мотивираат. Одиме понатаму, ни следува Исланд на домашен терен и сите мисли ни се насочени на тој меч, истакна Милевски на прес-конференцијата по вечерашниот натпревар со Ерменија.

Македонската репрезентација по вечерашната победа ги задржа шансите за пласман во баражот за Светското првенство 2022.

Би можело да ве интересира

Милевски и Елмас: Максимално ангажирано и на победа против Фарски Острови

Милевски: Ја добивме најтешката група, но веруваме во себе

Алиоски: Овде го остваривме сонот за ЕП, утре сакаме нова победа

Милевски: Мора да бидеме поконкретни во завршницата

Милевски: Португалија не е само Роналдо, а фудбалот е тимска игра

А1он

Трајковски, Барди и селекторот Милевски добија дипломатски пасоши

Катерина Павлова-Николовска