Македонија имаше статива и поништен гол, ама губи на полувремето против Холандија

Од:

Македонската фудбалска репрезентација губи со 1:0 од Холандија на полувремето на дуелот во Амстердам од 3. коло во Ц-групата на ЕВРО 2020.

Резултатот е неповолен, иако Македонците играат добро на арената „Јохан Кројф“, имаа еден поништен гол, една статива и уште неколку полушанси.

Водечкиот гол за „лалињата“ го постигна Мемфис Депај во 24.минута по недосуден слободен удар за Горан Пандев пред противничкиот шеснаесетник.

Би можело да ве интересира

Македонија забележа победа над Малта од 0-2

Македонија во атрактивна група: Италија, Англија, Украина и Малта се ривалите за ЕВРО 2024

Горан Наумовски

Македонските фудбалери од Бугарија го почнуваат походот по ново Европско првенство

Катерина Ѓуровски

Канатларовски: Заслуживме бод, момците одиграа многу храбро и со голема пожртвуваност

Ана Ололовска

ВИДЕО: Фудбалерите со „Земјо Македонска“ го прославија пласманот во баражот за СП 2022

Ана Ололовска

Милевски: Фудбалерите ја оправдаа довербата, имаме потенцијал уште да напредуваме

Ана Ололовска