ЛШ: Натпреварот Баерн – Барселона без публика

Од:

Дуелот во рамки на Лигата на шампиони (ЛШ) меѓу Баерн Минхен и Барселона ќе се одигра идната недела без присуство на публика поради неповолната епидемиолошка состојба поврзана со Ковид – 19 во германската сојузна држава Баварија.

Барселона, која е второпласирана во групата Е, ќе му гостува на лидерот Баерн на 8 декември на „Алиjанц Арена“.

– Натпреварот од шестото коло во ЛШ ќе се игра без навивачи на Алијанц Арена поради сериозниот раст на случаите со коронавирус во германскиот регион Баварија во изминатите неколку недели, соопшти попладнево Барселона.

Без публика ден претходно ќе се игра и дуелот меѓу Лајпциг и Манчестер сити, откако германската покраина Саксонија минатиот месец влезе во делумен карантин.

Би можело да ве интересира

Барселона го поддржа Чави и покрај елиминацијата од Лигата на шампионите

Матијс Тел влезе во историјата, а Штутгарт освои бод против Баерн

Нема „бегање“ од судбината – Барса повторно „налета“ на Баерн во ЛШ, во нивната група и Интер!

Горан Наумовски

ВИДЕО: Димитриевски го одбрани Рајо од Барселона и направи чудо што не се повторило 50 години

Барселона е блиску до потписот на Кунде

Левандовски одлучил да го напушти Баерн

А1он